Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

İyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yüreklerin bütünleştiği, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yaşandığı, dostlukların tazelendiği bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Hiç kuşkusuz kestiğimiz kurbanların arkasında yatan mana ve hikmet bizi Allah’a yaklaştırmakta, bu yakınlaşma, insanlığımızı daha da derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır.

Son günlerde ülkemizin kanayan yarası terör dolayısıyla aziz vatanımız için hayatlarını feda eden şehitlerimize her gün yeni birisi ekleniyor. Gelen şehit haberleriyle bayramın sevinç ve mutluluğunu manasına uygun yaşayamıyoruz. Ülkenin huzur ve güvenliği için şahadet şerbeti içen şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz. Ülkemizin kurulduğu günden bu yana emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin sayesinde böyle büyük güçlü bir ülkede özgürce yaşamamızı onlara borçluyuz.  Tüm şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz hepimize emanettir. Onlar en değerli varlıklarını bu ülke için feda etmişlerdir. Hepsine şükran borçluyuz.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan acıların bu bayram son bulması temennisiyle; tüm meslek mensuplarımıza ve ailelerine iyi bayramlar diliyoruz.

 

Orhan AKGÜLOĞLU
Başkan